Wczoraj z pompą…

… świętowano „nowa świecką tradycję” – „Dzień Orła Mogła” ? ?? Od kilku dni reklamowano akcją: „Orzeł może”, która według autorów GazWyb, i, niestety, „Trójki”, miała być apolityczną (pod patronatem „apolitycznego” PRezydenta) akcją „uświadamiającą” polakom że mogą (a raczej powinni wyjechać z kraju), że nie powinni być smutni (bo zawsze jest jeszcze szczaw), itp., itd. Akcja sprowadziła się do spędu i zaśmiecenia kilku miast (nad Krakowem Orzeł mógł nie móc, z powodu pogody, czy czegoś takiego) ulotkami zrzucanymi z helikopterów, które były wymieniane na nagrody.
„Podprogowe” przesłanie akcji mnie mocno zdenerwowało – robimy akcje, bo Polacy „nie mogą” (to chyba powinni raczej Viagrę, czy „komedie przyrodnicze dla dorosłych” rozdawać, a nie różowe baloniki i czekoladki).
Dodatkowo wybranie „apolitycznego” PRezydenta którego to partia i jej członkowie robią wszystko by Polacy nic nie mogli, byli smutni, wywołuje u mnie pusty, wymuszony śmiech.
Obecność GazWyb mnie wkurwia, bo ludzie którzy od lat ciągle wmawiają polakom że są antysemitami, gorsi, nie-europejscy, zaściankowi, itp., itd., teraz robią „akcję rozweselająca”. Cynizm (i to niestety nie ten antyczny) 100% pure…
Obecność radiowej „Trójki” mnie smuci, bo słucham i lubię tą stację, ale od paru lat coraz bardziej „schodzi na psy”, i POlitycznieje. Az dziw że jeszcze nie zlikwidowano audycji: „Trójka na poważnie” Wojciecha Reszczyńskiego, ale biorąc pod uwagę że z kilku audycji (w tym takich „popularnych hitów” jak „Strefa wolna od angola”, czy „Ossobliwości)”, tylko wyszukanie tej w ramówce zwraca błąd, to… No i nadchodzi wakacyjna ramówka…

Co do samej akcji to podobno było mało ludzi. Ludziom nie podobał się orzeł z białej czekolady, stojący na kupie brązowawej czekolady i że niby nie był podobny do orła. Brązowawa kupa rzeczywiście była pomysłem „chybionym”, ale sam orzeł był „orłowaty” (a przynajmniej tak wygląda na zdjęciach), mnie bardziej zaniepokoił brak korony i „maskotyzacja” symbolu narodowego.

Polacy jak najbardziej mogą, Ci co mają chociażby szczątkowa wiedzę o historii to wiedzą – 03.05.1791 pierwszy taki dokument\konstytucja w Europie. Nie na świecie, bo Amerykanie kilka lat wcześniej wywalczyli niepodległość, więc potrzebowali symbolu, czegoś co pokaże że są inni\lepsi\postępowi\etc. W dodatku uchwalona gdy Polska się „waliła” (a dokładniej była „rozszarpywana”). Pierwsza w Europie ! A rożni „euro-postępowcy” pieprzą jak to nie europejscy, nie postępowi Polska i Polacy są. Nosz kurwa…
Polacy mogli też podczas 123 lat zaborów, utrzymać i rozwijać kulturę, język.
Polacy mogli też niecałe 2 lata po odzyskaniu państwa, powstrzymać „postępowych europejczyków” spod czerwonego sztandaru, z równie „euro-postępowymi” symbolami, przed zaniesieniem tego „postępu” dalej na zachód.
Polacy mogli też prowadzić podczas II WŚ państwo podziemne z własnymi wydawnictwami, szkołami, etc.
Itp., itd.

Tak więc zamiast cynicznych PR-owych akcji, rożnych „dobrodziejów” u władzy czy to politycznej, czy medialnej, czy jakiejkolwiek innej, wystarczy nie gnębić polaków „in the first place”, jakby to wspominani amerykanie powiedzieli. Dać im godnie żyć (zapisy do przedszkoli, w tym „pro-rodzinnym raju, bez pewności że gdzieś się dostanie, nim nie jest), pracować (~1500 PLN, po kilkanaście godzin, 7 dni w tygodniu i umowa zlecenie, nim nie jest), i umierać (niecałe 1000 PLN emerytury dla osiemdziesięcio-paru letnich ludzi którzy, stracili zdrowie „zaiwaniając” w PRL wyrabiając 200% normy, nim nie jest). Dać im móc, bo mogą o ile im się „nie pomaga”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: