Euro 2012…

…to będzie niezły obciach dla organizatorów i szok życia dla przyjezdnych.
Po czym wnoszę ? Chociażby po tym że tygodnie temu ministrowie meldowali 100% gotowości, a dopiero teraz oddaje się autostrady i to odcinki i nie dokończone tylko przejezdne. Również po tym że ktoś odpowiedzialny za bezpieczeństwo, na pytanie na ile je ocenia w skali 1-10, odpowiedział 11…
Gdyby zadufanie, buńczuczność, rozdymane ego, można by sprzedawać, polscy politycy byliby bogatsi niż arabscy szejkowie.

Szok życia dlatego że wiem jak wygląda „rzeczywista rzeczywistość”, nie ta propagandowa którą karmią ludzi politycy i media – bieda (bezdomni, menele i Romowie na ulicach, „nurkujący” w koszach, lub zaczepiający przechodniów prosząc o drobne), syf (tabor PKP nadal późny Gierek, dostarczający niezapomnianych doznań olfaktorycznych i wizualno-dźwiękowych) , absurdy i przekręty na każdym kroku (firmy upadają, bo muszą płacić Vat za niezapłacone faktury).

Co zyskamy ?
Lekko podskoczy ilość wizyt u derma i wenerologów (może przyrost naturalny), utarg burdeli i monopolów, a chirurgia urazowa miejscami wyrobi limity w niecały miesiąc (podejrzewam że może być niezła burda z udziałem obywateli państw organizatorów, a może nawet PL vs. UA).
Może ludzie z innych krajów uświadomią sobie że, nieposiadanie drugiego\kolejnego samochodu, to nie ubóstwo, a brak premii za punktualne przychodzenie do pracy, to nie kryzys.
PRemier i ekipa zostaną znów poklepani po plecach.

 

Ciesze się że nie jestem kibicem i nie będę siedział cały czerwony ze wstydu, obok tych co przyjadą do Polski i odkryją że w środku Europy jest „Republika Bananowa”, tylko że palma jedna, daktylowa i w dodatku sztuczna.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Euro 2012…”

  1. Euro minęło, Polska nie zachwyciła… No cóż szkoda…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: