Czarny Kwiecień ?

Po tym jak w na zlecenie biznesu rozrywkowego, zrobiono pokazową akcję aresztowania właściciela MU w Nowej Zelandii (ichni S.W.A.T., helikopter i takie tam), w USA chciano „przepchnąć” ustawę SOPA, a w Europie ACTA, zrodziła się idea Czarnego Marca:

Sam, na tyle na ile mogłem, starałem się pomóc (powyższa grafika i tłumaczenie własnej roboty, zrobiłem też awatary, itd.). Samą akcję wykonałem, może nie w 100%, ale blisko tej wartości. Czy zamierzony efekt został osiągnięty nie wiem, ale nawet jeśli nie, to uczestnicy mogli zobaczyć czy „chorują” na konsumpcjonizm i ewentualnie jak bardzo.

Niedawno przemysł rozrywkowy rozpoczął własną akcję:

Tłumaczyć mi się nie chce, bo nie ma to sensu, dla takich ludzi „ziemia i tak będzie płaska”, więc szkoda czasu. Chodzi o to że w ich opini wymienione serwisy są „złe”. Niestety, właściciele zamiast wziąć się zebrać i przeciwstawić,  wykonali standardowy „bend over”. Na szczęście DF, MF i PL na razie nie dały się zastraszyć.

Ale może to działanie będzie miało jakieś pozytywne skutki, np.  filesharing powróci do „korzeni” – dzielenie się dla dzielenia, a nie dla kasy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: