Cd. i nie tylko

W ostatnim wpisie pojawił się błąd –  w jednym miejscu napisałem „Portugalia” zamiast „Grecja” i tag też był tylko „portugalia”, a powinien być „grecja”. Chociaż w sumie Portugali, czy innym Włochom już chyba też niedużo brakuje…

Ale do sedna – kredyt na spłatę kredytu (:D) jest już prawie zatwierdzony (~90 mld € na pokrycie wcześniejszych 110 mld), a niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble, zaapelował do niemieckich posłów że muszą być odpowiedzialni za strefę Euro. Dziwna to odpowiedzialność, ciągle krycie dupy nieodpowiedzialnym, ale może to ja i moje niedzisiejsze podejście do życia…

Strauss-Kahn po zapłaceniu (milion dolców kaucji + kolejne 5 jako ubezpieczenie) siedzi w areszcie domowym z opłaconym za własne (ciekaw czy własne własne, czy własne z MFW) pieniądze strażniko-ochroniarzem, z nadajnikiem na nodze i nie przyznaje się do niczego. Fracncuzka którą podobno kiedyś molestował nie chce w Ameryce zeznawać, ale za to jakaś amerykańska burdel mama, której podobno poturbował pracownice, powiedziała że bardzo chętnie.
Następczyni do szefowania MFW z Francji też jakieś niejasne sytuacje z prawem miała (nadużycie władzy) i biorąc pod uwage że ciagłe wybieranie na tą posadę europejczyków, nie podoba się reszcie świata, to najprawdopodobniej Izraelczyk Stanley Fischer, zostanie szefem MFW. Zwłaszcza ostatni kandydat z Meksyku to raczej tylko ciekawostka. Chociaż „shit happens”.

A w Polsce po weekendzie gdy partie prężyły muskuły i pławiły się w samozachwycie, sprawa chińczyków i autostrady A2 coraz czarniejszą czernią pisana – GDDKiA przebiera nogami i jako plan B (bardziej D jak D…) ma „wrzepienie” budowy innej firmie. Co ciekawe, nie całości którą mieli Chińczycy zrobić, tylko w kawałkach, bo całości nikt nie chce się podjąć… Drugą ciekawą sprawą jest brak przetargu na te kawałki, bo by było za długo, itp. Noż kurwa, jeśli w super, duper przetargu wybrali firmę która na taką minę wpuściła, to lepiej nie mysleć co będzie bez.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: